Ky Është Personi I Arrestuar Për Vrasjen E Dy Vëllezërve Në Malishevë…

Prishtinë, 9 mars – Pas vrasjes së dy vëllezërve sot në Plloqicë të Malishevës, është arrestuar një person.

Lajmin për arrestimin e tij e ka konfirmuar për “Gazeta Blic” prokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë Agron Matjani.

Matjani tha se i arrestuari Blerim Maloku është po nga fshati Plloqicë.

“Policia ka arrestuar Blerim Maloku nga po i njëjti fshat me dy viktimat e rastit”, tha prokurori Matjani.

Ndërsa i pyetur për motivet e rastit, ai tha se ende mbetën të pasqaruara, duke shtuar se policia po punon në ndriçimin sa më të shpejt të këtij rasti.

Ndërkohë “Gazeta Blic” nga burime të saja mësohet se i arrestuari është kushëri i dy viktimave Bahri Maloku dhe Shani Maloku, ky i fundit pjesëtar i FSK-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *